Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Wellness Studio

Péče o pleť + PROBLEMATICKÁ PLEŤ

Objednejte se na ošetření pleti luxusní, přírodní a hypoalergenní kosmetikou, spojenou s minikurzem péče o pletˇ

 

PROBLEMATICKÁ PLEŤ

Nedokonalá pokožka není problémem, který by se týkal pouze dospívajících, ale může trápit i dospělé. Nedokonalosti na obličeji jsou často překážkou v navazování sociálních vztahů. Z tohoto důvodu je důležité tuto problematiku pochopit, abychom ji mohli co nejlépe zvládnout.

 

01. Fyziologické akné: Příčiny

Pokud hovoříme o fyziologickém akné, máme na mysli přítomnost malých pupínků a nedokonalostí, které mohou, ale nemusí přejít do stavu zanícení, a mohou se týkat všech typů pleti: mastné, smíšené, normální a dehydratované. Fyziologické akné nemá žádné vazby na patologické formy vyskytující se během dospívání, jeho příčiny tkví ve více faktorech a projevuje se různorodě.

Hlavní příčiny, které přispívají ke vzniku fyziologického akné:

Životní styl

Má velmi významný dopad na pokožku, a pokud je škodlivý, může vést až ke vzniku fyziologického akné. Za škodlivý životní styl se považuje nedostatek spánku, stresové situace a nevyvážená strava. Tímto způsobem se vyvolá řetězová reakce, která dopadá i na mazové žlázky, čímž je stimuluje, aby nepravidelně produkovaly nadbytečné množství mazu. Nepravdivé jsou pověry o souvislosti mezi stravou a vznikem akné (za hlavní viníky byla považována čokoláda a salámy).

Hormonální složka

Jedná se o fyziologickou složku u žen, zejména v předmenstruačním období. Testosteron stimulovaný enzymem 5-reduktázou se pevně váže na specifické receptory androgenů na úrovni chlupových a mazových váčků, čímž nepravidelně zvyšuje sekreci mazu.

Znečištění

Znečištění vzduchu, které je typické pro naše města, a zakouřené prostory zhoršují fyziologické akné, neboť se molekuly špíny ukládají na pokožce a ucpávají mazové žlázy, čímž přispívají k zanícení.

Farmakologická léčba

Užití některých léčiv může jako vedlejší efekt spustit fyziologické akné. Patří mezi ně ty, které obsahují „ucpávací“ látky, jako jsou vazelína nebo kortizony.

Používání agresivních kosmetických přípravků

Někdy dochází k použití příliš agresivních přípravků bohatých na aktivní tenzidy, zásaditá mýdla nebo přípravky obsahující vysoké procento antibakteriální složky, které i když jsou účinné proti nečistotám, pokožku příliš vysušují.

02. Fyziologické akné: Projevy La pelle con imperfezioni

Fyziologické akné se projevuje různými nedokonalostmi, ale všechny se obecně vyskytují na čele, v dolních partích obličeje a na bradě. Fyziologické akné se tedy odlišuje od adolescentní patologie, ke které dochází zejména ve střední části obličeje a dále na zádech a hrudi. Níže jsou uvedeny hlavní nedokonalosti při fyziologickém akné:

  image La pelle con imperfezioni - Rossori La pelle con imperfezioni - Pori ostruiti
Nepravidelnosti kožního povrchu

Mazové žlázky jsou ucpány z důvodu nadměrné sekrece mazu a proces nepravidelné buněčné obnovy vede k hyperkeratinizaci. Toto vše způsobuje tvorbu mikrocyst.

Zarudnutí

Zarudnutí jsou příznakem bývalého nebo zanedbaného kožního zánětu na úrovni mazových žláz.

Ucpané póry

Nacházejí se především na čele a nose a vedou k nedostatečnému okysličení pleti, neboť jí brání v dýchání.

 
Rozšířené póry

Souvisejí s nadměrnou sekrecí mazu a s hromaděním mazu, který deformuje stěny mazových žláz.

Komedony

Nadměrná sekrece kožního mazu brání odvádění mazu z mazových žláz, čímž se vytvářejí otevřené komedony (při styku se vzduchem mazová zátka zoxiduje a ztmavne) nebo uzavřené komedony, které jsou výsledkem zánětu na úrovni mazových žláz. Ty vypadají jako zvýrazněné výstupky v místě zarudnutí.

Lesk pleti

Vyskytuje se především na obličeji a nose a je způsoben nadměrnou sekrecí mazu, který vychází z mazových žláz a rozšiřuje se po okolí.

Všechny tyto nedokonalosti mají společný původ související se dvěma provázanými jevy:


  • Nepravidelná sekrece mazu

    Mazové žlázy produkují nepravidelné množství mazu, který se nerovnoměrně rozvádí po různých oblastech obličeje.

  • Změna keratinizačního procesu

    Proces buněčné obnovy již neprobíhá správně. Buňky v pilosebaceózním folikulu se odlupují příliš rychle nebo naopak příliš pomalu a způsobují ucpání žlázy. Vytvářejí se „zátky“ z mrtvých buněk, které zamezují výtoku mazu.


Pro tento typ pokožky nejsou tradiční přípravky proti akné vhodným řešením vzhledem k tomu, že jsou příliš agresivní a pokožku vysušují.

Kontaktujte nás a my Vám ukážeme řešení

 

 

 

TOPlist